"קולגן ונוס" של בריאותלי

תוכן שיווקי

5 ערכים תזונתיים שהופכים את המערכת החיסונית שלך ''לכיפת ברזל טבעית''

הרופאים 'החדשים' מסבירים מה אנשים בוגרים, מעל לגיל 30 יכולים לעשות באופן מיידי בשביל להאיץ את המערכת החיסונית

ע"י ג'ניה רומסקי, צוות המומחים של בריאותלי והמחקרים הכי עדכניים מאת הרופאים הבכירים בתעשייה

אומנם זה לא נראה ככה... אבל החורף ממש מעבר לפינה - ואיתו גם השפעות, הצטננויות ויותר חשוב? הוירוס המעיק הזה שתקף אותנו! זו הסיבה שאלפי אנשים מחפשים להגן על עצמם מפני זיהומים, נגיפים ווירוסים למינהם - במיוחד בתקופה הקשה, שכבר דופקת על הדלת.

"כידוע, מרבית המחלות הוויראליות משפיעות יותר על אנשים בוגרים, אנשים שעברו את גיל 30 ומובן קשישים ואנשים עם מערכת חיסונית חלשה" אומרים ד"ר אריק ברג - רופא בכיר וצ'אד וולדינג, מומחה בכיר לבריאות.

הם ממשיכים:

"הסיבה לזה היא שככל שהגיל עולה, בלוטת התימוס ורקמת העצם מייצרים פחות מתאי B ו- T. אותם התאים הם שחקני מפתח לשמירה על מערכת חיסון חזקה".

אבל יש נתון אחד שאנשים מתעלמים ממנו, הרופאים ממשיכים... וזה אחד הנתונים הכי חשובים שאחראיים על תפקוד תקין של המערכת החיסונית, מה שיותר חשוב? שהנתון הזה קל ופשוט לשינוי. יחסית.  ד"ר וולדינג ואריק בנג, ורופאים בכירים אחרים מצביעים על הגורם הזה כאחד החשובים ביותר שעוזר לנו להתגונן מפני מחלות - וזו הדיאטה שלנו.

היום מחקרים רבים מראים שלאנשים מבוגרים יש מחסור במיקרו - תזונה. אנחנו רואים ליקויים חמורים בכמות הערכים התזונתיים אשר מזינים ומחזקים את המערכת החיסונית שלנו, המחסור הזה נובע, כמובן, בגלל התזונה הלקוייה שאותם האנשים אוכלים"

וזאת הסיבה, שהמזון שנכנס לגוף שלך (ולא פחות חשוב - המזון שלא נכנס לגוף שלנו), משחקים תפקיד עיקרי ביכולת של המערכת החיסונית שלנו לנצח את המחלות, הווירוסים, השפעות וכל המזיקים שמנסים לתקוף אותנו - וזה נכון במיוחד ככל שהגיל שלנו עולה - כך גם רמת הסיכון שאנחנו נמצאים בה עולה, והסיכוי לחלות במחלות הופך לממשי מתמיד.


אין ספק שתוספת של מזונות שמכילים ערכים תזונתיים מזינים, תעזור לנו להבטיח שנקבל את הכמות הנכונה של וויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון ומיקרו נוטריאנטים - שהם אלה שעוזרים למערתכ החיסונית שלנו להלחם נגד מזיקים, חיידים, ווירוסים, שפעות ומחלות אחרות - והופכים אותה לסוג של סופרמן... שלא נדבר על על זה שמערכת חיסונית חזקה עוזרת לתאי הדם הלבנים שלנו לעבוד אפילו טוב יותר (וזה חשוב מאוד!)

במאמר הבא נסקור כמה מזונות מוכחים שיכולים לעזור לך ולמשפחה שלך לחזק את המערכת החיסונית ולהכין אותה לקראת החודשים הקרובים (שעל פי כל הדעות? יכולים להיות מאוד קשים לגוף שלנו, במיוחד ככל שהגיל עולה) 

5 ערכים תזונתיים שמחזקים את המערכת החיסונית שלנו (לפי המדע החדש)

1. אבץ
למה האבץ כל כך עוזר?
עם יד על הלב? היום יש המון מחקרים, לכאן ולכאן, אבל העניין הוא שצריך לדעת לקרוא אותם - יש מחקר שנקראים "מטה אנליזה" - אלה בעצם בדיקות שיטתיות, שנעשות לאורך זמן וכוללות קבוצה גדולה של מחקרים. זאת אומרת, שאין כאן תחום 'אפור' שאפשר לשלול ע"י מחקר בודד כזה או אחר...

מה יש כאן?
עובדות בשטח בלבד. ועליהם אנחנו נבסס את כל המאמר הזה.

אבץ - מחקרים מראים שככל שהגיל עולה, המחסור באבץ מזנק כלפי מעלה. למעשה, אם נסתכל על ארצות הברית נראה שקרוב ל-50% מהאוכלוסייה אינה צורכת מספיק אבץ. שלא נדבר על הבעיה שנוצרת עם הגיל - ככל שאנחנו מתבגרים ככה הגוף יודע לספוג פחות טוב את האבץ.

מה את חייבת לדעת:
אבץ הוא מינרל חיוני - והבעיה איתו היא שקשה מאוד לזהות את המחסור שלו בבדיקות דם רגילות. אבץ הוא סוג של 'מולטי טלנט' ... אכן, יש לו המון תפקידים בגוף שלנו , בין היתר הוא חיוני לצמיחת התאים והתפלגותם, לתפקוד המערכת החיסונית, לתגובות של אנזימים, לסינתזת דנ"א ולייצור חלבונים, די חשוב, אה?

מחקרים מראים כי במיוחד עבור אנשים מבוגרים, שמירה על כמויות תקינות של אבץ - היא קריטית במיוחד למניעת דלקת ריאות אחת הבעיות הכי נפוצות אצל אנשים מבוגרים, כמו גם זיהומים) - ואפשר למנוע אותה עם תזונה נכונה.

מה שמעניין הוא שמחקרים בהשתתפות אנשים מבוגרים שצרכו אבץ מראים שיש שיפר בתפקוד המערכת החיסונית ויכול התנגדות לזיהומים.

מה המדע מספר לנו:
מחקר שנערך לפני 4 שנים בעיתון אמריקאי לתזונה קלינית נתן העניק לעשרות מבוגרים תוספי אבץ, המבוגרים שהו בבתי אבות והיה להם מחסור באבץ. הקבוצה השנייה קיבלה כדור פלצבו (אמרו להם שזה אבץ, כשלמעשה לא היה שם שום רכיב)... מצאו שלאחר 3 חודשים קבוצת האבץ (זאת שקיבלה את התוסף האמיתי)  העלתה את תאי ה-T (חשובים למערכת החיסונית) באופן משמעוי.

באיזה מזונות אפשר למצוא אותו?

• דגים
• קטניות
• אגוזים
• ביצים
• מוצרי חלב
• וכו'.

כמה אבץ מומלץ לצרוך ביום? 8 מ"ג לנשים. 10-11 מג לגברים.

בשורה התחתונה

הוכח שוב ושוב שתוספת אבץ לתזונה היומיומית שלנו מגבירה את ייצור התאים של המערכת החיסונית, ומורידה את הסיכוי לדלקת ריאות, זיהומים וחדירת מזיקים
לגוף.
2. וויטמין C
ויטמין C הוא אחד הוויטמינים היחידים שעלו שהם עוזרים שוב ושוב כנגד וירוס הקורונה, לא, זה לא הוכח עדיין - אבל יש לא מעט עדויות לזה. בכל מקרה, ויטמין C משמש כנוגד חמצון שעוזר להביס את הרדיקלים החופשיים - שהם סוג של ''חיידקי פרא'' שמנסים לייצר חוסר איזון בגוף ולפגוע במערכת החיסונית שלנו.

תמיד המילה ''נוגדי חמצון'' הציקה לי, כי חזרו עליה בכל מקום, ולא באמת הבנתי מה היא עושה, אז נוגדי חמצון הם סוג של 'שומר הסף' על המערכת החיסונית ...
 - הם מחליטים מי נכנס ומי יוצא. זו מולקולה שעוזרת למערכת החיסונית שלנו.

איך הם עושים את זה? ע"י הגנה על התאים החשובים בגוף, ממולקולות מזיקות הנקראות רדיקלים חופשיים.

את מבינה, כשמצטברים רדיקלים חופשיים, לוחמי הפרא האלה, הם יכולים לקדם מצב הנקרא נזק חמצוני, מה שיכול לייצר המון (המון!) מחלות כרוניות
למה ויטמין c כל כך עזור למערכת החיסונית?
ויטמין C הוא אחד הוויטמינים היחידים שעלו שהם עוזרים שוב ושוב כנגד וירוס הקורונה, לא, זה לא הוכח עדיין - אבל יש לא מעט עדויות לזה. בכל מקרה, ויטמין C משמש כנוגד חמצון שעוזר להביס את הרדיקלים החופשיים - שהם סוג של ''חיידקי פרא'' שמנסים לייצר חוסר איזון בגוף ולפגוע במערכת החיסונית שלנו.

תמיד המילה ''נוגדי חמצון'' הציקה לי, כי חזרו עליה בכל מקום, ולא באמת הבנתי מה היא עושה, אז נוגדי חמצון הם סוג של 'שומר הסף' על המערכת החיסונית - הם מחליטים מי נכנס ומי יוצא. זו מולקולה שעוזרת למערכת החיסונית שלנו.

איך הם עושים את זה? ע"י הגנה על התאים החשובים בגוף, ממולקולות מזיקות הנקראות רדיקלים חופשיים.

את מבינה, כשמצטברים  רדיקלים חופשיים, לוחמי הפרא האלה, הם יכולים לקדם מצב הנקרא נזק חמצוני, מה שיכול לייצר המון (המון!) מחלות כרוניות
מהו המדע מספר לנו על כל זה?

מחקרים מראים כי צריכת יותר ויטמין C יכולה להגדיל את רמות נוגדי החמצון בדם בכ- 30%. זה ממש סוג של כיפת ברזל טבעית, שעוזרת לגוף שלנו להלחם בדלקות וזיהומים.

ויטמין C מסייע גם לעידוד ייצור של תאי דם לבנים המכונים לימפוציטים ופאגוציטים, המסייעים בהגנה על הגוף מפני זיהומים ומחלות.

מחקרים  רבים מחזקים את היתרונות של ויטמין C על מערכת החיסון שלנו. לדוגמא, סקירה מעניינת שהתפרסמה בכתב עת בשם   "Annals of Nutrition & Metabolism "חשפה כי תוספת מספקת של ויטמין C עשויה לסייע בהפחתת הסימפטומים ובקיצור משך הזמן של דלקות בדרכי הנשימה. 

בנוסף, ויטמין C עשוי גם לסייע בהפחתת השכיחות של מצבים אחרים כמו דלקת ריאות, מלריה ושלשולים *.

אגב, לא דיברתי איתך על זה שויטמין C הוא חלק חיוני ממערכת  ההגנה של העור (כיפת ברזל טבעית, כבר אמרנו?) כי תביני, הוא מועבר באופן פעיל לעור, שם הוא יכול לשמש כנוגד
חמצון ולעזור לחזק את מחסומי העור כנגד נגיפיים ורעלים מזיקים .

מה שצריך לשמח אותך?
זה שיש המון מזונות עשירים בויטמין C מה שלא משאיר לך תירוץ למה לא להכניס אותו לתזונה היומיומית שלך. למשל: פירות וירקות יהיו מעולים (בתפוז 1 יש את כל הויטמין C היומי שאת צריכה). מאכלים נוספים מעולים: ברוקולי, פלפל אדום, קיווי, פירות יער וכו').

בשורה התחתונה

ויטמין C זה לא משחק ילדים. מצד אחד מאוד קל להכניס אותו לתזונה היומיומית שלנו, מצד שני? המון אנשים לא משקיעים דקת חשיבה בשביל לעשות את זה. תביני, הוא מחזק את המערכת החיסונית ע"י כך שהוא עוזר לתאי הדם הלבנים לתפקד בצורה יעילה יותר, הוא מחזק את השכבה שמגנה על העור שלך, ועשוי לסייע בהפחתת הסימפטומים של דלקות בדרכי הנשימה. 
3. יוד
 יוד - אחד המינרלים הכי חשובים שתכירי, תפקידו העיקרי של מינרל זה הוא ביצירת הורמון בלוטת  
התריס. כן זה לחלוטין קשור לכל תהליך של חיטוב ובריאות שאת מכירה.
 יוד - אחד המינרלים הכי חשובים שתכירי, תפקידו העיקרי של מינרל זה הוא ביצירת הורמון בלוטת  
התריס. כן זה לחלוטין קשור לכל תהליך של חיטוב ובריאות שאת מכירה.

איפה הוא נמצא? יוד נמצא בשפע במאכלי ים ואצות. היוד מסייע בהתגוננות מפני השפעות מזיקות של חומרים רדיואקטיבים, מונע בעיות בבלוטת התריס (גויטר). הוא נמצא ב... 
• דגים
• מאכלי ים
• אננס
• צימוקים
• אצות
• ירקות ופירות הגדלים בסמיכות לים (אני יודע, זה יכול להיות מאתגר, אבל הנה עוד כמה מזונות שייתנו לך מנה של יוד):

מאיזה עוד מזונות ניתן להכניס את היוד?
מוצרי חלב – ביניהם חלב ניגר, יוגורט, גבינה – מכילים גם הם יוד. לצורך הדוגמא כוס חלב מכילה 56 מק”ג יוד.

מלח מועשר ביוד (מיודד) – ניתן למצוא כיום על המדפים מלח מועשר ביוד כאשרב-5 גר (כפית) יש 150 מק”ג יוד, אך גם כמות גדולה של נתרן. ישנן מספר בעיות עם העשרת המלח ביוד:

בשורה התחתונה

ללא שום ספק - יוד זה אחד המינרלים הכי חשובים בגוף שלנו, יש לו תפקיד חשוב ביצירת הורמון בלוטת התריס. וזה? זה קריטי לכל אספקט שלא נחשוב עליו, ולא, לא רק למראה שלנו.
4. מזונות ל'ניקוי הגוף'? 
האם הגוף שלך באמת מורעל?
כמות הפעמים שאנחנו שומעים מתי את צמד המילים: "ניקוי רעלים" . . . היא די זהה לכמות הפעמים שאנחנו שומעים את המילים: "סבבה", "אח שלי" ו"קורונה", נכון? אבל האם הגוף שלך באמת מורעל?

אני אגלה לך סוד - תוכניות שמבוססות על: מיצים לניקוי רעלים. שייקים לניקוי רעלים.
עלים לניקוי רעלים. וכו' וכו' . . . 
איך נאמר בעדינות? זה בולשיט אחד גדול.
ולא, תוספת של ביטויים מקצועיים כמו: "חומציות בקיבה", "הגוף לא יודע לעכל" ... לא תהפוך את שיטת 'ניקוי הרעלים' ליעילה יותר.
אין היום אף מחקר, אף מחקר! 

שמוכיח שאנחנו צריכים "לנקות" את הגוף - הגוף יודע לנקות את עצמו בצורה מעולה. (בתנאי ויש לנו את הערכים התזונתיים, שאנחנו מדברים עליהם במאמר הזה, כבר נגיע לזה)

הנה כמה מזונות שיעזרו לך לאזן... לא לנקות... לאזן את הגוף:


•דגים, אגוזים ושקדים (מכילים יוד, מה שמעולה לאיזון גוף האישה).
•פירות, ירקות. קטניות (מכילים סיבים תזונתיים)
•מים. (קריטי!)
•שמרים, גרעיני דלעת, בזיליקום וכו' (מכילים אבץ)
•וכו'

אבל יותר חשוב מזה? את חייבת - חייבת לדאוג להכניס את הרכיב הבא בשביל שהגוף יעבוד כמו שצריך (הוא סוג של ההגנה הכי טובה שיש לפעולת המעיים שלך - ששם מתרחשת 80% מהעבודה של המערכת החיסונית - אם היא לא טובה? אז אנחנו בבעיה גדולה, ובמצב שכזה? אנחנו ממש לא חסינים למחלות, נגיפים ווירוסים.

בשורה התחתונה

הגוף שלך יודע לנקות את עצמו באופן עצמאי, בצורה יוצאת דופן - בתנאי ומערכת העיכול עובדת כמו שצריך,
אחת הדרכים הכי טובות לגרום למעיים לעבוד כמו שצריך, הוא לצרוך את המזונות שדיברנו עליהם...
אבל הכי חשוב?
לצרוך את המזון הבא:

5. קולגן
למה הקולגן כל כך יעיל לגוף שלך?

הנה מה שהמדע מוכיח:
מחקר חשוב שנעשה רק לפני 5 שנים בדק את מדד ה -SIV ופרמטרים אחרים חשובים בשביל לבדוק עד כמה תוספת קולגן משפיעה על המערכת החיסונית. המחקר חשף כי תוספת של רק 10 גרם קולגן ביום, במשך תקופה של 8 שבועות - הראתה שיפור משמעותי במערכת החיסון של המשתתפים שנטלו את התוסף - מצד שני, מי שקיבל תוסף פלצבו(חשב שזה קולגן), לא ראה שיפור במערכת החיסונית (די מדהים, אה?!)
קולגן גם תומך ישירות במעצמת החסינות של גופנו -  מערכת העיכול שלנו (שם נמצאת 80% מהמערכת החיסונית)

זו הסיבה שמערכת עיכול ופעילות מעיים תקינה, הם קריטים למניעת זיהומים ורעלים שיכולים לעבור דרך דופן המעי ומשם יגיעו בקלות לזרם הדם - מה שייגרום לדלקות.

ככל שהזמן יעבור, הדלקת הכרונית הזאת עלולה להוביל למחלות, ויותר חשוב מזה... לרגישות גבוה למחלות "אומר ד"ר צ'אד וולדינג"
מהסיבה הפשטה שחומצות האמינו בקולגן הן אלה שאחראיות על בניית הרקמות שעוטפות את המעי הגס ודרכי העיכול, קולגן יכול לעזור במניעת מעבר רעלים לזרם הדם, ובעיות קשורות לדליפות ודלקות למינהם, כמו כן, הוא עוזר גם בבעיות כמו ספיגה לא טובה של חומרים חשובים ועוד.
את מבינה את הכוח של הקולגן? חומצות האמינו שנמצאות בקולגן פשוט נועלות (כן כן, בדיוק כמו שאת שומעת) את הדליפות או הנקבים שנוצרו, ותומכות בבריאות התא, בצמיחת רקמות ובתפקוד תקין של מערכת החיסון ששמתחילה במעיים שלנו"

וזה החלק המעניין... למרות התפקיד הקריטי (קריטי!) של הקולגן בגוף שלנו בכלל ולתפקוד תקין של המערכת החיסונית שלנו בפרט- רוב האנשים שעברו את גיל 30 - פשוט יש להם חוסרים גבוהים של קולגן. וזה מתרחש מ-2 סיבות עיקריות:

1.) הגוף שלנו מפסיק לייצר אותו, לגמרי. אפס קולגן. מה שיותר גרוע זה שככל שאנחנו מתבגרים, כמות הקולגן שהגוף ייצר עד נקודה זו (נאמר שנות ה-20 המאוחרות) - מתחיל לרדת בצורה משמעותית. מה שמשפיע על המפרקים, העצמות, העור, הקמטים, קו ההגנה הראשון שלנו בעור שאחראי על להגן עלנינו מפני מחלות... וכמובן - על בריאות המעיים שלנו.
2) הדיאטות המודרניות לא מכילות קולגן, כמעט בכלל. הרגלי האכילה שלנו כמעט ולא מאפשרים לנו להכניס כמות קולגן מספקת, כמו שאבות אבותינו צרכו. מה לעשות שקשה לנו מאוד לאכול היום מח עצם, סחוסים, עורות, ואיברים מן החי כמו לבבות, כבדים ועיניים (בין אם זה נובע מאידיאולוגיה, חוסר נוחות, או סתם חוסר טעם ויכולת).

בגלל הסיבות האלה, זה קריטי למצוא מקורות איכותיים לצריכת קולגן, אבל גם מקורות שיהיו פרקטים וקלים להתמדה.

מה הרופאים ממליצים לעשות בשביל להגדיל את צריכת הקולגן?

"לאלו שיכולים לאכול סחוסים, עורות, עצמות איברים כמו לבבות, כבדים ועיניים - יכולים להסתפק במאכלים האלה, אבל חשוב לזכור - ככל שאנחנו מתבגרים, הגוף כבר לא יספוג וייסנטז את החומרים האלה בצורה מספיק יעילה - אומר ד"ר וולדינג"

הוא, ורופאים רבים אחרים, ביחד עם המחקר העדכני ממשיכים:
"בשביל לוודא שיש לך מספיק קולגן איכותי בגוף, וקל לך להתמיד בצריכה שלו - תוספי תזונה יכולים לחולל את ההבדל."
העניין הוא כזה - רוב תוספי התזונה לא מכילים 2 דברים עיקריים - וזה קולגן מסוג 1, שזה הקולגן הכי חשוב בגוף שלנו (יש 5 סוגי קולגן, קולגן מסוג 1 הוא הנפוץ והחשוב ביותר בגוף שלנו), והם לא מכילים חומצות אמינו מתקדמות ביחד עם ויטמין C שעוזר בספיגה.

הנה תוסף קולגן שמכיל קולגן מסוג 1 + חומצות אמינו מתקדמות + ויטמין C

"לאנשים מתבגריםשעברו את גיל 30 מתחיל מחסור בקולגן, ואחת הדרכים הכי נוחות, יעילות ומשתלמות לשפר לא רק את תפקוד המערכת החיסונית, אלא גם את הבריאות הכללית שלנו היא תוספת של קולגן איכותי" אומר הרופא

הוא, ורופאים רבים אחרים, ביחד עם המחקר העדכני ממשיכים:

"בשביל לוודא שיש לך מספיק קולגן איכותי בגוף, וקל לך להתמיד בצריכה שלו - תוספי תזונה יכולים לחולל את ההבדל."

העניין הוא כזה - רוב תוספי התזונה לא מכילים 2 דברים עיקריים - וזה קולגן מסוג 1, שזה הקולגן הכי חשוב בגוף שלנו (יש 5 סוגי קולגן, קולגן מסוג 1 הוא הנפוץ והחשוב ביותר בגוף שלנו), והם לא מכילים חומצות אמינו מתקדמות ביחד עם ויטמין C שעוזר בספיגה.

הנה תוסף קולגן שמכיל קולגן מסוג 1 + חומצות אמינו מתקדמות + ויטמין C

"לאנשים מתבגריםשעברו את גיל 30 מתחיל מחסור בקולגן, ואחת הדרכים הכי נוחות, יעילות ומשתלמות לשפר לא רק את תפקוד המערכת החיסונית, אלא גם את הבריאות הכללית שלנו היא תוספת של קולגן איכותי" אומר הרופא

בשורה התחתונה

הוכח מעבר לכל ספק כי צריכת קולגן על בסיס יומיומי (לפחות 10 גרם ביום) מגבירה תהליכים חיסוניים כמו כן  גם משפרת את פעילות המעיים, שם מתרחשת 80% מכל העבודה של מערכת החיסון. מי שלא יכולה לאכול את המאכלים הרגילים שמכילים קולגן (כמו עצמות, סחוסים ואיברים) אולי כדאי לשקול נטילת תוסף קולגן שמכיל סיבי קולגן מסוג 1.

מה ישראלים מתבגרים משנות 30 והלאה יכולים לעשות בכדי לחזק את מערכת החיסון ולהתרחק ממחלות לא רצויות?

"תביני - כשמדובר בבריאות הכללית שלך, תפקוד תקין של המערכת החיסונית הוא קריטי, וזה מה שיישמור עלייך גם בתקופות קשות כמו מגיפות ווירוסים, וגם כנגד שפעות, דלקות ומחלות לא רצויות אחרות" אומרים הרופאים.מה כל ישראלי שעבר את שנות ה-30 בעצם צריך לעשות בשביל לחזק את המערכת החיסונית ולהתרחק ממחלות לא רצויות?

כמו  שלמדת, המערכת החיסונית שלנו הופכת ליותר רגישה ככל שהגיל שלנו עולה, מה שעלול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, אפילו קטלניות. על מנת להגביל את היחלשות המערכת החיסונית שלנו, ולשמור עליה חזקה, בשביל שהיא תשמור עלינו... אנחנו חייבים תזונה עשירה בוויטמינים ומינרלים וחומרים מזינים חיוניים.

"זו הסיבה לכך שאנחנו חייבים לחפש את הביטוח הבריאותי שלנו... דרך האוכל שאנחנו צורכים. דרך המזונות והערכים התזונתיים שנכנסים לנו לגוף ולתאים - זה חייב להיות בראש סדר העדיפויות, וזה מה שיגן עלינו מפני מחלות - על אחת כמה וכמה בתקופה כמו זו"

תביני,
המדע הראה כי חומרים מזינים ספציפיים וחומצות אמינו יכולים לתמוך ישירות בתפקוד "על" של המערכת החיסונית שלנו במגוון דרכים, כולל הגדלת פעילות תאי החיסון, לחימה ברדיקלים חופשיים והפחתת דלקות.

יותר מזה,  מחקרים מאשרים גם שמזונות המחזקים את המעיים ... מחזקים גם את המערכת החיסונית שלנו.

זאת בדיוק הסיבה-  שאכילה מרובה של המזונות שהזכרנו כאן, במאמר החשוב הזה, תגביר את חסינות המערכת החיסונית שלך, ותעזור לתפקוד תקין של שאר המערכות המגנות עלייך מפני מחלות, חיידקים ווירוסים. בלי זה?
לא נוכל לעצור אותם, ואנחנו משאירים פתח (תרתי משמע) למחלות, ווירוסים, דלקות וחולשה כללית של כל תא ותא בגוף.


במילים אחרות, אם לא נחזק את בריאות המעיים שלנו, לא נוכל לחוות את היתרונות שצריכת מזונות עשירים באבץ, אומגה 3 , ויטמין  A ו-C.

"וזה בדיוק המקום בו תוסף קולגן איכותי יכול לעשות את ההבדל", אומר ד"ר וולנג


תוספת של קולגן כמו קולגן ונוס של בריאותלי - שמכיל קולגן מסוג 1 וחומצות אמינו מתקדמות, זה בדיוק מה שייחזק את המעי ויימנע דליפות של חומרים לא רצויים לזרם הדם שלנו.

כתוצאה מכך, תוספת קולגן איכותי מסייעת בהגברת הספיגה של חומרים מזינים, שאותם החומרים משדרגים את מערכת החיסון שלנו בזכות המזונות שאכלנו, מה שעוזר לנו לשמור על פעילות תקינה בתאי החיסון, תוך ייצור חיסון של תאי T ותאי B.

את מבינה את החשיבות של קולגן איכותי?

זה סוג של 'זרז' ליתרונות של שאר המזונות.
ממש ככה.

"נוסחת  קולגן ונוס של בריאותלי , מספקת את אותה קבוצה מדויקת של חומצות אמינו מתקדמות, ש'מזרזות' ומשפרות את איכות המזון שנכנס לגוף שלנו. נוסחת קולגן ונוס של בריאותלי עברה תהליך שנקרא הידרוליזה בכדי שתוכל לפרק אותן לשרשראות קצרות יותר של חלבונים, ובכך להגדיל משמעותית את יכולת הספיגה שלהן.  פריצת דרך זו במדעי התזונה מאפשרת לקולגן להתחיל לעבוד בגוף שלך בתוך שעה, מרגע צריכת האבקה"

אבקת קולגן הידרוליזה יכולה להיות מומסת במים חמים או קרים והיא בטעם פסיפלורה עדין, מה שהופך אותה לכזאת שאפשר להוסיף גם לשייקים ולמזונות אחרים.

"עם 10 גרם קולגן ונוס של בריאותלי הידרוליזה, עשיר בחומצות אמינו מתקדמות , פורמולת הקולגן היומית החזקה של קולגן ונוס של בריאותלי, יכולה לעזור לך להרגיש בשיאך, מבפנים ומבחוץ - לא משנה איזה אתגרים החיים מעמידים בדרכך".

תגייסי את הגנת ''כיפת הברזל הטבעית'' שלך באמצעות קולגן ונוס של בריאותלי ...

וקבלי  את התמיכה המלאה במערכת החיסון, והחיוניות היומית הנדרשת להגנה מפני חיידקים, וירוסים ושאר המזיקים... בשביל שתרגישי בשיאך, בכל גיל.

כשתלחצי על הכפתור את תראי את הדיל המיוחד של היום - בלחיצה על הכפתור הקוד קופון שלך ימומש באופן אוטומטי ואת תקבלי את מחיר המבצע שנמוך יותר מהמחיר הרגיל ב-30%! 

מה ישראלים מתבגרים משנות 30 והלאה יכולים לעשות בכדי לחזק את מערכת החיסון ולהתרחק ממחלות לא רצויות?

"תביני - כשמדובר בבריאות הכללית שלך, תפקוד תקין של המערכת החיסונית הוא קריטי, וזה מה שיישמור עלייך גם בתקופות קשות כמו מגיפות ווירוסים, וגם כנגד שפעות, דלקות ומחלות לא רצויות אחרות" אומרים הרופאים.מה כל ישראלי שעבר את שנות ה-30 בעצם צריך לעשות בשביל לחזק את המערכת החיסונית ולהתרחק ממחלות לא רצויות?

כמו  שלמדת, המערכת החיסונית שלנו הופכת ליותר רגישה ככל שהגיל שלנו עולה, מה שעלול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, אפילו קטלניות. על מנת להגביל את היחלשות המערכת החיסונית שלנו, ולשמור עליה חזקה, בשביל שהיא תשמור עלינו... אנחנו חייבים תזונה עשירה בוויטמינים ומינרלים וחומרים מזינים חיוניים.

"זו הסיבה לכך שאנחנו חייבים לחפש את הביטוח הבריאותי שלנו... דרך האוכל שאנחנו צורכים. דרך המזונות והערכים התזונתיים שנכנסים לנו לגוף ולתאים - זה חייב להיות בראש סדר העדיפויות, וזה מה שיגן עלינו מפני מחלות - על אחת כמה וכמה בתקופה כמו זו"

תביני,
המדע הראה כי חומרים מזינים ספציפיים וחומצות אמינו יכולים לתמוך ישירות בתפקוד "על" של המערכת החיסונית שלנו במגוון דרכים, כולל הגדלת פעילות תאי החיסון, לחימה ברדיקלים חופשיים והפחתת דלקות.

יותר מזה,  מחקרים מאשרים גם שמזונות המחזקים את המעיים ... מחזקים גם את המערכת החיסונית שלנו.

זאת בדיוק הסיבה-  שאכילה מרובה של המזונות שהזכרנו כאן, במאמר החשוב הזה, תגביר את חסינות המערכת החיסונית שלך, ותעזור לתפקוד תקין של שאר המערכות המגנות עלייך מפני מחלות, חיידקים ווירוסים. בלי זה?
לא נוכל לעצור אותם, ואנחנו משאירים פתח (תרתי משמע) למחלות, ווירוסים, דלקות וחולשה כללית של כל תא ותא בגוף.


במילים אחרות, אם לא נחזק את בריאות המעיים שלנו, לא נוכל לחוות את היתרונות שצריכת מזונות עשירים באבץ, אומגה 3 , ויטמין  A ו-C.

"וזה בדיוק המקום בו תוסף קולגן איכותי שמכיל קולגן מסוג 1 וחומצות אמינו מתקדמות עושה את השינוי ללקוחות שלנו", אומר ד"ר וולנג

תוספת של קולגן כמו קולגן ונוס של בריאותלי - שמכיל קולגן מסוג 1 וחומצות אמינו מתקדמות, זה בדיוק מה שייחזק את המעי ויימנע דליפות של חומרים לא רצויים לזרם הדם שלנו.

כתוצאה מכך, תוספת קולגן איכותי מסייעת בהגברת הספיגה של חומרים מזינים, שאותם החומרים משדרגים את מערכת החיסון שלנו בזכות המזונות שאכלנו, מה שעוזר לנו לשמור על פעילות תקינה בתאי החיסון, תוך ייצור חיסון של תאי T ותאי B.

את מבינה את החשיבות של קולגן איכותי?

זה סוג של 'זרז' ליתרונות של שאר המזונות.
ממש ככה.

"נוסחת  קולגן ונוס של בריאותלי , מספקת את אותה קבוצה מדויקת של חומצות אמינו מתקדמות, ש'מזרזות' ומשפרות את איכות המזון שנכנס לגוף שלנו. נוסחת קולגן ונוס של בריאותלי עברה תהליך שנקרא הידרוליזה בכדי שתוכל לפרק אותן לשרשראות קצרות יותר של חלבונים, ובכך להגדיל משמעותית את יכולת הספיגה שלהן.  פריצת דרך זו במדעי התזונה מאפשרת לקולגן להתחיל לעבוד בגוף שלך בתוך שעה, מרגע צריכת האבקה"

אבקת קולגן הידרוליזה יכולה להיות מומסת במים חמים או קרים והיא בטעם פסיפלורה עדין, מה שהופך אותה לכזאת שאפשר להוסיף גם לשייקים ולמזונות אחרים.

"עם 10 גרם קולגן ונוס של בריאותלי הידרוליזה, עשיר בחומצות אמינו מתקדמות , פורמולת הקולגן היומית החזקה של קולגן ונוס של בריאותלי, יכולה לעזור לך להרגיש בשיאך, מבפנים ומבחוץ - לא משנה איזה אתגרים החיים מעמידים בדרכך".

תגייסי את הגנת ''כיפת הברזל הטבעית'' שלך באמצעות קולגן ונוס של בריאותלי ...

וקבלי  את התמיכה המלאה במערכת החיסון, והחיוניות היומית הנדרשת להגנה מפני חיידקים, וירוסים ושאר המזיקים... בשביל שתרגישי בשיאך, בכל גיל.

כשתלחצי על הכפתור את תראי את הדיל המיוחד של היום - בלחיצה על הכפתור הקוד קופון שלך ימומש באופן אוטומטי ואת תקבלי
את מחיר המבצע שנמוך יותר מהמחיר הרגיל ב-30%! 
מי אתם, ג'ניה ובריאותלי?
המטרה שלנו
המטרה של ג'ניה רומסקי ובריאותלי בעמ היא אחת: לגרום ל-100,000 נשים להתחטב, להתהדק, לשפר את איכות העור, ולהגיע לגרסה הכי בריאה של עצמה. זה כולל עצמות חזקות. עור נקי. פחות מחלות שמגיעות עם הגיל. מערכת חיסונית חזקה, וגוף יעיל. פשוטו כמשמעו, גוף יעיל. אנחנו עושים את זה ע"י מחקר עמוק, סקרנות ולמידה בלתי נגמרים, והכי חשוב - שיטות חדשות מבוססות מחקר.
נכון לכתיבת שורות אלה, יש לנו 16,987 לקוחות שהגיעו למטרה שלהן. בין אם זה אחוז שומן נמוך יותר. בין אם זה מערכת חיסונית חזקה. בין אם זה גוף יעיל יותר. ובין אם זה היכולת לשרוך שרוכים או להגיע לאחוז שומן נמוך. כל אחת והמטרות שלה - אנחנו פה בשביל לקדם את המטרה שלך ונעשה הכל.
"המטרה שלנו היא לגרום ל-100,000 נשים לאהוב את מה שהן רואות במראה וע"י כך לעזור לסביבה שלהן ולהפוך את מדינת ישראל לבריאה, יפה ומאושרת יותר"
התמיכה שלנו
מקורות
עזרה
romskfit1@gmail.com

ונוס קולגן
מה הרופאים אומרים על הקולגן
מחקרים
בלוג
שלחי לנו מייל
צרי קשר בווטסאפ
פייסבוק
(c) כל הזכויות שמורות לבריאותלי בעמ 2020
(c) כל הזכויות שמורות לג'ניה רומסקי ולבריאותלי בעמ :)
אתר זה אינו חלק מאתר פייסבוק או פייסבוק בע"מ. בנוסף, אתר זה אינו  קשור באופן ישיר או עקיף לפייסבוק בשום דרך שהיא.  FACEBOOK הוא סימן מסחרי של FACEBOOK, Inc.
This site is not part of the Facebook website or Facebook Inc. Additionally, this site is NOT endorsed by Facebook in any way. FACEBOOK is a trademark of FACEBOOK, Inc.